„Geriausia priemonė prieš ligą yra sveikata.“ 

Ką Tau reiškia ši skambi Hipokrato mintis? Daugeliui – nieko. Nes kol nėra problemų, nėra noro klausytis ir mokytis. Laiko domėtis, kaip gyvena kiti. Drąsos klausti, kaip pasirūpinti savimi. Ir tik sveikatai sušlubavus, senas tiesas atrandame iš naujo. Taip nutiko man.


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis,

daugiau kaip 50% mūsų kūno sveikatos lemia gyvenimo būdas. Koks šiandien yra Tavo būdas? Mano būdas buvo dirbti be poilsio, be išeiginių, be atostogų. Maitintis, kada spėji – tuo, kas po ranka papuola. Jausti stresą, miego trūkumą. Nerasti laiko ir jėgų net tiems, dėl kurių tarsi viską ir darai – savo šeimai. Tada teisinti save, kad tai šviesesnės ateities kaina. Nusilpus organizmo imunitetui, ėmė kamuoti peršalimo ligos, o iš paskos – ir pašlijusi nuotaika. Kol vieną dieną suvokiau: taip tęsti negaliu.

Pastaroji mintis – signalas, jog pasiekei ribą, kada arba problema įveiks tave, arba tu pats ją įveiksi, išmokdamas valdyti ją kaip galimybę. Asmeniškai rinkausi antrą kelią. Pradėjau kelti klausimus – ką daryti, nuo ko pradėti. Ir sužinojau elementarų atsakymą: mano ir Tavo organizmas – tai visuma maistinių medžiagų, kurias jam duodame. Kitaip tariant, esame tai, kuo maitinamės. Pakeisk mitybos įpročius – pakeisi savo sveikatą, o tada ir gyvenimą. Kaip pats įsitikinau, tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo banalu, jau po pusmečio, kūnui pajutus skirtumą, sugrįžus fizinėms jėgoms, imunitetui ir gerai savijautai, tampa genialu ir savaime suprantama. Tai tampa atgauta ir išsaugota fizine ir dvasine sveikata.

Netikiu, kad Hipokrato frazė gali pakeisti gyvenimą. Tačiau tikiu asmeninio pasirinkimo mokytis valdyti savo ir artimųjų sveikatą galimybe. Kokį gyvenimą renkuosi aš? Kokį renkiesi Tu? Ir su kuo kovojame – su ligų pasekmėmis ar su ydingu požiūriu į sveikatą, dėl kurio ją prarandame? O gal drauge galime išmokti ne kovoti, bet rūpintis?

Šie klausimai ypač svarbūs Lietuvoje, kurioje dėl kritinės sveikatos apsaugos būklės kasmet gilėja praraja tarp mažėjančio gimstamumo ir didėjančio mirčių skaičiaus – dažniausiai dėl širdies-kraujagyslių ligų. Tačiau norint keisti padėtį valstybėje, pradėti verta nuo savęs. Ko aš – kaip tėvas – mokau savo šeimą ir savo artimuosius? Uždavę sau šį klausimą, kartu su žmona pradėjome domėtis mitybos mokslo galimybėmis bei dalintis įgytomis žiniomis su aplinkiniais. Šiandien su gausėjančia bendražygių komanda Galimybe.lt mokykloje valdyti savo sveikatos galimybes mokome ir mokomės visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

Sveikatą lemia

Lentelė - sveikatą lemia


ISTORIJOS