KOMANDA Giedrius Cikanavičius

 

GIEDRIUS CIKANAVIČIUS
NT ekspertas

Tai žymiai saugiau už NT verslą

Visada, kaip ir daugelis, svajojau apie laisvę – norėjau turėti pinigų ir laiko, kad galėčiau gyventi taip, kaip man patinka. Darželio laikais svajojau eiti į mokyklą, nes rodėsi, kad ten daugiau laisvės. Deja, vėliau supratau, kad tiek mokykla, tiek universitetas tik dar labiau įpareigoja. Svajonės apie karjeros aukštumas laisvės irgi nesuteikė. Lūkesčius gniuždė ilgos darbo valandos ir atlygis, kuris nebuvo toks, kokio norėjau. Vėliau radau darbų su didesniu uždarbiu, tačiau šie buvo itin varginantys ir neteikė jokio pasitenkinimo.

Vieną dieną su kolega atradome kitokį uždarbio principą – skolintomis lėšomis investavome į nekilnojamą turtą, kad gautume pasyviąsias pajamas už jo nuomą. Savo svajonę – tapti savo paties viršininku – įgyvendinau. Gyvenimas išties pasikeitė: kėliausi tada, kai jaučiausi išsimiegojęs, keliavau kada kur norėjau, užsiėmiau mėgstama veikla. Bet svarbiausia, galėjau skirti pakankamai laiko šeimai. 

Tačiau gyvenimo idilę sujaukė krizė, kuri išryškino NT sektoriaus: nestabilumą, banko palūkanų naštą ir riziką prarasti dideles sumas. Būdamas atsakingas ne tik už save, bet ir už šeimą, negalėjau sau to leisti. Todėl pasinaudojau nauja verslo galimybe, kurią man atvėrė pažintis su kaimynystėje gyvenančiais Asta ir Aivaru Laukaičiais. Jie man pasiūlė partnerystę veikloje, kurioje galima uždirbti pinigus be didelių investicijų ir nerizikuojant nieko prarasti. Vienintelis dalykas, kurio šiam verslui reikėjo, buvo nauji įgūdžiai, kuriuos netrukau perimti iš savo kaimynų. 

Šia papildoma veikla užsiimu nuo 2009 metų. Jai skirdamas tik dalį dienos, pajamas gaunu tokias, kokias gaučiau už milijoninės vertės buto nuomą Vilniaus senamiestyje. Skirtumas tik tas, kad čia nereikia investuoti milžiniškų sumų ir mokėti kredito palūkanų bankui. Mano troškimas visad buvo tapti laisvu žmogumi – turėti pakankamai pinigų ir laisvo laiko tam, kad kartu su šeima galėčiau gyventi taip, kaip mums patinka. Iš šiandien ši svajonė pildosi. Pavyzdžiui, praeitą žiemą beveik pusmečiui su savo šeima išvykau į kelionę po Pietų Europą, tačiau pajamų srautas nesustojo – uždarbį gavau net ir kelionės metu.

 

IŠ ARČIAU

Hobis

Asmeninių finansų valdymas, kelionės, pasaulio ir žmonių pažinimas, sveika gyvensena

Kredo

Šiandien darysiu tai, ko nedaro kiti, kad rytoj galėčiau daryti tai, ko kiti negalės

Svetainė

www.galimybe.lt

Miestas

Keliauja po JAV